Потрібна допомога?

+38(067)409-85-00 Години роботи: з 8.00 до 18.00; СБ, НД - вихідні

Комплектуючі горизонтальної опалубки

Комплектуючі горизонтальної опалубки

Горизонтальна опалубка, так звана опалубка перекриттів, дуже важлива частина обладнання в монолітному будівництві. З її допомогою заливають багато бетонних деталей: перекриття між поверхами і дахом, мости, бані та інші.

Всім відомим фактом є те, що від якості виготовлення елементів горизонтальної опалубки, безпосередньо залежить доля і час будівництва: швидкість виконання робіт, якість перекриттів, тепло - і звукоізоляція кімнат і т. д. Тому, що це обладнання та окремі комплектуючі опалубки перекриттів в Україні, потрібно купувати виробництва перевірених компаній, які виготовляють якісне обладнання і мають хорошу репутацію на споживчому ринку.

Горизонтальна опалубка – це споруда просте, але одночасно - і складне. З чого ж вона складається? Ось короткий перелік основних комплектуючих горизонтальної опалубки:

  • Стійка монтажна - це опорний елемент усієї конструкції. За допомогою цього елемента, з'являється можливість використовувати опалубку, як цілісне пристрій на різній висоті.
  • Щити – це основа опалубки, з допомогою якої створюється форма для заливки бетонних споруд. В основному, в якості щитів використовують ламіновану фанеру. Завдяки її властивостям, гладкою і водостійкою поверхні, вироби виходять високої якості, а щити - використовуються велику кількість разів. Також, в якості щитів можуть використовуватися сталеві фанери чи склопластик, мають прекрасні технічні характеристики і відмінні споживчі відгуки.
  • Телескопічні стійки – це пристрої, призначені для встановлення опалубних балок. Вони є одним із видів монтажних стійок. В основному, їх виготовляють із сталевих труб, різьблення яких покрита цинком. Іноді стояки покривають спеціалізованої фарбою. Телескопічні стійки виготовляються у великому асортименті, що відрізняються між собою розмірами, матеріалами, конструкцією і несучою здатністю. Але, незважаючи на різноманітний продуктовий ряд і технічні параметри, вони всі виготовлені у відповідності з європейськими стандартами.
  • Тринога стійки – це елемент опалубки, з допомогою якого встановлюється стійка. Завдяки своїй конструкції, стійки опалубки жорстко фіксуються на поверхні, роблячи цю конструкцію надійний у використанні. З допомогою деяких видів триног, опалубку можна використовувати в різноманітних місцях: на великих і малих майданах, а також у кутах.
  • Головка корона (унівилка) стійки – елемент, за допомогою якого утримуються балки і місця переходів. Це комплектуючі покрита цинком, ніж захищено від процесів корозії.
  • Балка опалубки – важлива частина конструкції, яка перерозподіляє навантаження, створювану бетоном і арматурою на стійки.
  • Опалубний ригель – це сполучна ланка між стійками опалубки, вплив якого на стійкість конструкції – просто величезна. За допомогою цього елемента, стійки опалубки утворюють кут 90 градусів.
  • Розкоси – це одне з комплектуючих опалубки, яке використовують для більшої стійкості конструкції в непростих погодних умовах, наприклад - під час вітру.

Але іноді, для будівництва будинку необхідно виконати складні форми і конструкції нестандартних розмірів. Тоді в конструкції горизонтальної опалубки використовують такий елемент, як добори.

У нинішній час дуже популярна оренда горизонтальної опалубки або окремих комплектуючих для опалубки. Стійки монтажні або ригелі, балки або розкоси Україна пропонує для споживачів у величезному асортименті товарного ряду, у якому один вид від іншого відрізняється фірмою-виробником, матеріалом, технічними параметрами, а також - яку ціну. Змінні елементи опалубки перекриттів можна не тільки орендувати, але й придбати. Це спрощує використання будівельних конструкцій спочатку. Якщо у вас зламалася якась деталь, немає ніякої необхідності викидати все обладнання. Купити опалубний ригель або триногу стійки в Києві або інших містах країни, не складе ніякої праці. А той факт, що споруду можна відремонтувати, робить ще велику оборотність опалубки.

Як же правильно вибрати і замінити зіпсований елемент горизонтальної опалубки? Відповідь не може бути однозначною! В процесі вибору потрібно враховувати безліч факторів.

Одним з основних є те, що комплектуючі опалубки потрібно вибирати тієї ж фірми-виробника, що і вся система в цілому. Під час заміни окремих елементів опалубки, варто пам'ятати, що конструкція повинна не тільки виконувати своє головне призначення, але і залишатися безпечним обладнанням для здоров'я будівельників. Тому, поламаний елемент потрібно замінити ідентичним – того ж розміру і фірми-виробника (не завжди). Іншим основним фактором у виборі комплектуючих, є матеріал виготовлення та технічні параметри сумісності деталей. Дотримуючись цих простих правил, ремонт опалубки ніяк не вплине на її функціональність, а правильний вибір деталей - допоможе зберегти комплексність системи.