Потрібна допомога?

+38(067)409-85-00 Години роботи: з 8.00 до 18.00; СБ, НД - вихідні

Продаж Риштувань

Риштування

З давніх часів люди будували будинки і приміщення, робили в них ремонти та реставрації. Для цього, людині не як було не обійтися без додаткового будівельного спорядження. Тому, першими помічниками будівельників стали дерев'яні сходи і площадки. З різким збільшенням кількості населення, з'явилася необхідність зводити висотні будинки. У відповідності з цим, і почали більш детально і ретельно розробляти і конструювати допоміжні будівельні пристрою. Спочатку, в якості майданчика, використовували змонтовані з дерева каркасні обладнання. Звідси походить назва - «ліси». Будівельні риштування (або ж ліси) виготовлені з дерева, використовуються і по нинішній день. Але варто пам'ятати, що під час їх експлуатації, дуже великий ризик отримати пошкодження, про що свідчать високі показники рівня травматизму.

Виготовляти риштування з такого матеріалу, як – метал, почали тільки в середині 20 століття. У 1965 році німецьке підприємство виробило оцинковані і сталеві рами, стяжки та інші складові споруди, що і зробило революцію на ринку будматеріалів.

Що ж собою представляють риштування? Це – допоміжні пристрої, трохи нагадують металевий каркас, з допомогою яких будівельники виконують свою роботу на різній висоті, а також широко використовуються для розміщення будівельного спорядження. Без них не може обійтися жодна реконструкція фасаду, ні ремонт приміщення, ні будь-які інші будівельні роботи. Крім свого головного призначення, вони також служать хорошим бар'єром, що відділяє ремонтоване приміщення від перехожих людей або транспорту.

Риштування виробляються з різних матеріалів, таких як алюміній, сталь і оцинкований метал. Кожен матеріал надає обладнання власні неповторні якості. Сталеві риштування можуть витримати більше навантаження, тому, для спорудження цегляного будинку - вони підійдуть найкраще. Оцинковані риштування – оптимальний варіант для зовнішніх робіт, так як тільки цей матеріал може витримати будь-які погодні умови, при цьому, не міняючи своїх властивостей. Алюмінієві риштування – відмінне обладнання для швидких будівельних робіт. Вони легко складаються. Мобільність – головне їх гідність.

В нинішній час існує невелика класифікація будівельних риштувань за типом споруди. Нижче наведені всі переваги і недоліки кожного виду цього обладнання.

Одними з широко відомих і популярних - є рамні. Вони являють собою металеву конструкцію, яка має прапорцевий тип з'єднання. Ось перелік елементів, що складають конструкцію рамних риштувань:

  • рами – це вертикальний каркас споруди,
  • діагональні стяжки - труби, з допомогою яких з'єднуються вертикальні рами по діагоналі,
  • зв'язки - елементи, що з'єднують вертикальний каркас по горизонталі,
  • черевики - нижній ярус,
  • кронштейни – елементи кріплення конструкції до будівлі,
  • щити,
  • ригеля – опора для щитів.

Завдяки труби невеликого діаметру, яку використовують для виготовлення рамних риштувань, вони дуже легкі, а флажковой тип споруди дає простоту в експлуатації. Вони широко використовують для реконструкції приміщень з зовнішні сторони, а також - оздоблення фасаду. У порівнянні з іншими видами, рамні володіють величезною перевагою - низькою собівартістю.

Ще одним, не менш популярним типом риштувань, є вишка-тура. Це споруда призначена для робіт на висоті не більше 21 метра. Його широко використовують для монтажно – будівельних робіт, реконструкцій, фасадних робіт, а також внутрішніх оздоблень приміщень. Головним плюсом у використанні вишки-тури є її мобільність. Вона легко збирається, монтується і розбирається, так як її конструкція набагато простіше, ніж в рамкових лісах. Вишка-туру, з зовнішнього вигляду, який дещо нагадує вежу з гратчастою структурою. Вони є кількох видів: стаціонарні і пересувні. Вишка-туру з коліщатками - незамінний помічник будівельників для розміщення матеріалів, інструментів та будівельного оснащення.

Одним з відомих і універсальних видів риштувань є клинові. Вони використовуються для будівельно-ремонтних робіт різних видів на висоті не більше 100 метрів. Основною характеристикою цих споруд є клиновий тип з'єднання елементів. Кленові риштування в процесі експлуатації характеризуються високою надійність і великою міцністю. Завдяки своїм технічним характеристикам, ця конструкція може витримувати великі навантаження. Незамінним перевагою в процесі експлуатації клинових риштувань є їх логічна простота зборки, яка дає можливість монтувати обладнання за різними схемами. Внаслідок цього, будівельники отримують таке обладнання, яке надає можливість працювати у важко доступних місцях.

Не можна не виділити такий вид, як хомутові, використання яких – ідеальне рішення для фасадних робіт різної складності. Завдяки своїй універсальності вони дають можливість зробити ремонт купола або арки, балкони, ніші або лоджії. Тільки використовуючи хомутові риштування, можна реставрувати скульптурну обробку старовинних будинків. Принцип кріплення в цих каркасно-ярусних риштувань – хомути, від чого вони й мають свою назву. Хомута можуть бути глухими і поворотними. Завдяки цьому, їх легко монтувати до будівлі будь-якого архітектурного типу.

В класифікацію також потрапляють чашкові, підвісні і штирьові.

Під час будівництва, придбати все будівельне спорядження не завжди є фінансова можливість. Тому, деякі виробники і компанії пропонують споживачам послугу – Оренду будівельного обладнання. Цей варіант дуже вигідний для багатьох споживачів. Орендувати риштування - дешевше, ніж їх купувати. З допомогою цієї послуги у споживачів пропадають питання: як монтувати риштування, де їх зберігати та інші. Але варто пам'ятати, що купівля їх – це вигідне, хоча й не швидко окупається, капіталовкладення.